art by JB

Moja art strona - zapraszam - art by JB

piątek, 25 czerwca 2021

Majowo, czerwcowo...

 Jakoś nie mogę znaleźć czasu na napisanie czegokolwiek. Zdarza się, że nawet kilka dni nie zaglądam do komputera. Tyle się dzieje wokół... Najpiękniejsze jest to, że nie muszę się spieszyć. Wykańczamy dom, spędzamy czas w ogrodzie, załatwiamy mnóstwo spraw.. Wszystko idzie swoim tempem, życie płynie a my z nim... Maj był chłodny, jednak nie dla mnie. Jeszcze przyzwyczajona do szkockich temperatur nie odczuwałam jakiegoś dyskomfortu. Kwitły bzy, konwalie.. Moje ulubione kwiaty, mogłam się nimi cieszyć do woli. Były moje urodziny, spędziliśmy je w górach. Wybraliśmy się na szczyt, który widać z okien naszego domu - na Śnieżkę. Pogoda dopisała, chociaż po drodze mijaliśmy zaśnieżone miejsca.












Na górę wyszliśmy przez Biały Jar a wracaliśmy przez Kocioł Łomniczki. Widoki były piękne, zmęczyliśmy się ale wrażenia wspaniałe.

Moja przyjaciółka sprawiła mi niespodziankę i upiekła przepyszny tort:


Po chłodnym maju przyszedł upalny czerwiec. temperatury poszły w górę. Nie przeszkadzają mi upały.. Pracowaliśmy ale znajdowaliśmy czas na spacery. Przypomniałam sobie jak smakują i pachną poziomki:)









Kwitną nagietki...





Zakwitły róże w moim ogrodzie, a posadziłam je w maju:)))

Wieczorami słuchaliśmy ptaków i patrzyliśmy w niebo...









Jeśli chodzi o zioła to królował dziki bez:) Czekałam na niego:) Ususzyłam kwiaty i zrobiłam syrop.

A to gajowiec żółty i maść na reumatyzm:)


Dziki bez
syropek z dzikiego bzu:)


Zakończyliśmy pewien etap pracy i w ramach odpoczynku wyjechaliśmy na kilka dni nad morze. Odwiedziłam miejsca, gdzie spędzałam wakacje jako dziecko. 

Zachód słońca

Wschód...





Tak minęły prawie dwa miesiące.. Lato przed nami:) 

Życzę Wam pięknych letnich dni i dużo uśmiechu. Zbierajmy też zioła - czas na dziurawiec:)


Pozdrawiam:))

6 komentarzy:

  1. Kochana
    I mnie mija szybko czas, dzieje się ciągle coś.
    Po suchych dniach, burzy, dziś pochmurnie.
    Za oknem słyszę podczas pisania-śpiew ptaków, oglądam piękny rozkwit róż w moim p/blokowym ogródeczku🌹😊
    Zajadam się pierwszymi owocami🍓 (przetwarzam je na soki i nalewki), mam poziomki we wspomnianym ogródeczku i zioła🌿🤗
    W miarę jest ok, gdyby zdrowie były lepsze.
    Pozdrawiam serdecznie Ciebie oraz bliskich, życząc zdrówka, pogody ducha i uśmiechu😀🍒🍀💛☕🌼🦋
    http://spacerem-przez-zycie.blogspot.com


    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękuję:))) Życzę pięknych, letnich dni:) Uściski:)))

      Usuń
  2. Och, ile różności dzisiaj!
    Dom w takiej okolicy to marzenie i cel życia:-)
    Dziękuję za przypomnienie znanego szlaku, na szczęście bez tłumów!
    Spóźnione życzenia urodzinowe, a tort nie tylko pyszny, prawdziwe dzieło sztuki, brawa dla autorki!
    Nie dziwie się, że Ci brak czasu na blogowanie, ja tez czekam na wyjazd.
    Wszystkiego pięknego i rychłego końca remontu!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękuję Jotko:) Życzę pięknych wakacji i dużo odpoczynku, serdecznie pozdrawiam:)

      Usuń
  3. Witaj już w lipcu
    Zazdroszczę Ci tego pięknego miejsca na ziemi.
    Niektóre zioła zbieram, ale bardziej te popularne
    Pozdrawiam błękitem nieba za oknem

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj Moja Droga:) Ja chyba mam łatwiej ze zbieraniem ziół bo rosną one w moim dzikim ogrodzie, który dopiero ogarniam. Ty też masz swoje piękne miejsca:))) Serdecznie Cię pozdrawiam:)

      Usuń